Pilingi lekarskie

Peeling PQAGE / wygładzenie i rewitalizacja skóry

Nie przypadkiem nazywany jest “nową skórą”. Skuteczny jest nie tylko w usuwaniu przebarwień, trądziku, zaskórniaków, blizn i zmarszczek, ale daje także bardzo dobre efekty w walce z rozstępami. Jest to peeling liftingujący, którego zadaniem jest rewitalizacja skóry. Pomimo, że zapewnia głęboką stymulację, nie narusza powierzchni skóry właściwej, dając tym samym efekt zbliżony do mezoterapii. Skóra staje się gładsza i odmłodzona bezpośrednio po zabiegu.

O skuteczności zabiegu decydują składniki preparatu:

 • kwas trójchlorooctowy (TCA), który działa wygładzająco i rozjaśniająco, zwęża pory, usuwa przebarwienia i drobne blizny,
 • kwas kojowy ma działanie antybakteryjne, antygrzybiczne i przeciwutleniające, skutecznie zwalcza plamy pigmentacyjne i melanodermię,
 • nadtlenek mocznika, który posiada silnie rozjaśniające właściwości,
 • koenzym Q10 posiadający właściwości antyoksydacyjne.

Peeling PQAGE to idealny sposób na osiągnięcie pięknej, zdrowej i odmłodzonej skóry w krótkim czasie. Może on być stosowany o każdej porze roku, bez ryzyka fotouczeleń. Polecany także osobom o skórze wrażliwej.

W celu osiągnięcia najlepszego efektu zaleca się powtórzenie zabiegu 4 do 5 razy co 10 dni.

Retix.C / odnowa, odświeżanie i wygładzanie skóry

Retix.C to intensywna kuracja odmładzająca i odbudowująca skórę. Preparat złożony jest w 2% z retinolu, w 8% z witaminy C oraz z antyoksydantów. Jego zadaniem jest stymulacja odnowy komórkowej, usuwanie martwego naskórka, a także odświeżanie i intensywne wygładzanie skóry. Kuracja redukuje niedoskonałości (zmarszczki, zaskórniki, przebarwienia), nawilża, rozjaśnia i rozświetla skórę. Efekt widoczny jest już po pierwszym zabiegu.

Dla uzysknia lepszego efektu piling można łączyć z pilingiem migdałowym 60.

Seria powinna składać się z minimum 4 zabiegów z częstotliwością 1 zabieg co 4 tygodnie.

TCA / leczenie trądziku

Kwas trójchlorooctowy (TCA) jest pochodną kwasu octowego. W zależności od stężenia wywołuje martwicę naskórka i górnych warstw skóry właściwej. Zabieg polega na aplikacji kilku warstw roztworu kwasu trójchlorooctowego w celu sprowokowania kontrolowanego oparzenia chemicznego. Dochodzi do głębokiego złuszczania naskórka. Nowo powstała tkanka łączna zawiera liczne młode fibroblasty.

Szczególnie dobrze reaguje na ten typ pillingu skóra tłusta, łojotokowa, ze zmianami trądzikowymi lub potrądzikowymi, skóra z cechami tzw. fotostarzenia.

Piling salicylowy / usuwanie zmarszczek, przebarwień, blizn

Piling salicylowy jest wykonywany z zastosowaniem kwasu salicylowego o różnym stężeniu (dobieraniem odpowiedniego stężenia zajmuje się lekarz). Ten rodzaj pilingu ma zastosowanie w usuwaniu powierzchownych zmarszczek twarzy, szyi dekoltu czy ramion. Usuwane są także różnego rodzaju przebarwienia, blizny potrądzikowe oraz zmiany związane z wiekiem i rozszerzone pory.

Ferulac / odmładzanie skóry

Jest to zabieg odpowiedni dla skóry, która zaczyna ulegać procesom starzenia. Stosowany tu preparat posiada właściwości antyoksydacyjne, niweluje wolne rodniki, redukuje stres. Otrzymywany jest z naturalnych produktów roślinnych takich jak ziarna ryżu i kukurydzy, nasion drzew iglastych oraz z kory.

C-peel / nadaje blask, regeneruje i nawilża cerę

Jest to kuracja, którą z powodzeniem można stosować przez cały rok.  Dedykowana jest przede wszystkim osobom o poszarzałej cerze, pozbawionej blasku. Ponadto działa także przeciwzmarszczkowo, depigmentacyjnie, regenerująco i nawilżająco. Preparat stanowi bazę podstawową, istnieje możliwość łączenia go z dodatkami takimi jak  puder zawierający resverator lub  o działaniu antyoksydacyjnym.

Dla uzyskania lepszego efektu zabieg należy powtarzać czterokrotnie co 7-10 dni.

C-peel + Ferulac / zalety dwóch pilingów w jednym

Jest to zabieg z użyciem kwasu ferulowego, serum C-peel, proszku rozjaśniającego, mgiełki C-vit, ampułki i kremu.

Preparat chroni skórę przed wolnymi rodnikami dzięki zawartości antyoksydanu w postaci kwasu ferulowego. Kwas ten ma także właściwości wzmacniające działanie witamin C i E. Ponadto pełni funkcję ochronną skóry przed promieniowaniem UVA i UVB i w ten sposób minimalizuje uszkodzenia wywołane przez słońce. Przeciwdziała przebarwieniom i rozjaśnia już istniejące.

Zawarta w preparacie witamina C, kwas hialuronowy, ekstrakt z morwy, 3-trójpeptyd palmitylu i pantenol posiadają działanie ochronne dla skóry przed promieniowaniem, przeciwdziałając uszkodzeniom antyoksydacyjnym. Stymuluje syntezę kolagenu i elastyny oraz nawilża skórę, a także hamuje melanogenezę blokując enzym – tyrozynazę. Redukuje zmarszczki i zwiększa jędrność, posiada właściwości łagodzące i wygładzające skórę podrażnioną.

Proszek rozjaśniający, w skład którego wchodzi kwas askorbinowy, przeciwdziała uszkodzeniom oksydacyjnym, bierze udział w syntezie kolagenu zwiększając nawilżenie i gładkość skóry, przeciwdziała tworzeniu się wolnych rodników i redukuje zmarszczki. Ma działanie fotoochronne. Rozjasnia skórę, posiada także składnik ułatwiający penetrację różnych składników w skórze.

Mgiełka, ampułka i krem pozwalają w sposób natychmiastowy odzyskać blask, nawilżenie, gładkość i jędrność, które skóra utraciła z biegiem lat i w czasie ekspozycji słonecznej.

Epionce / leczenie trądziku, okołowargowego zapalenia skóry, skóry problemowej, ziemistej cery

Jest to unikalna kombinacji kwasów jabłkowego (28%) i salicylowego (50%) o pH 2,9. Wskazaniem do zabiegu jest trądzik różowaty, okołowargowe zapalenie skóry, skóra problemowa, matowość, ziemista cera, trądzik I lub II stopnia. Przeznaczony jest do wszystkich typów cery, zwłaszcza do cery wrażliwej, stosowany jest na twarzy, szyi, dekolcie, plecach, rękach, a także na dłoniach.

Lipolowy preparat penetruje i oczyszcza pory, mobilizując wymianę komórek, posiada właściwości przeciwbakteryjne i przeciwzapalne, które poprawiają czystość i teksturę skóry. Ponadto zwiększa nawilżenie i promienność skóry oraz mobilizuje wymianę komórek dzięki minimalnemu złuszczaniu.

Dla uzyskania jak najlepszych efektów należy stosować Zestaw odbudowujący barierę skóry oraz Wzbogaconą maseczkę ujędrniającą 2 do 4 dni po pilingu. Następnie można powrócić do normalnego trybu pielęgnacji skóry.

Mandel / usuwanie zmarszczek, przebarwień, blizn, nawilżanie skóry

Preparat powstał na bazie kwasu migdałowego. Zabieg jest bezbolesny, złuszczanie naskórka po pilingu znikome, prawie niewidoczne. Piling migdałowy nie wyłącza pacjenta z życia codziennego, może być wykonywany o każdej porze roku.

Przeczytaj więcej na temat tego zabiegu


Rodzaj pilingu migdałowego dobierany jest w zależności od problemu skóry.

Mandel 50
Stosowany jest przy zwalczaniu drobnych blizn potrądzikowych jak również fotostarzenia. Preparat stosuje się w leczeniu trądziku i skóry ze skłonnościami łojotokowymi.

Mandel Plus
Mandel Plus daje świetne efekty w walce z przebarwieniami pigmentacyjnymi, melazmą, hiperpigmentacjami pozapalnymi, usuwaniu piegów. Ten rodzaj pilingu stosuje się także w leczeniu trądziku i skóry ze skłonnościami łojotokowymi.

Mandel Combi
Jest to połączenie kwasu migdałowego z kwasem pirogronowym. Substancja ta jest stosowana głównie przy wyrównywaniu kolorytu skóry, dyschromiach, melaźmie, zwalczaniu trądziku. Zabieg jest skuteczny także w leczeniu fotostarzenia.

Zabieg powinien być powtarzany co 15-21 dni. Zaleca się wykonanie od 6-8 zabiegów.

Mandel S
Mandel S to mieszanka kwasu migdałowego z kwasem salicylowym. Jego działanie polega na silnym nawilżaniu i wygładzaniu skóry. Preparat ten jest odpowiedni dla skóry wrażliwej i wysokich fototypów. Piling działa przeciwstarzeniowo i przeciwtrądzikowo, powoduje depigmentację oraz odbudowę skórno-naskórkową.

Zabiegi mogą być wykonywane co 15–21 dni. Zaleca się wykonanie 6 zabiegów. Następnie można powrócić do normalnego trybu pielęgnacji skóry.

Piling pirogronowy / leczenie trądziku

Kwas pirogronowy stosowany w tym zabiegu jest naturalną substancją obecną między innymi w jabłkach czy sfermentowanych owocach. Kwas ten daje wyraźne efekty w usuwaniu trądziku i jego następstw (blizny potrądzikowe, łojotok). Służy także leczeniu zaburzeń pigmentacji skóry takich jak melazma czy przebarwienia pozapalne. Wskazaniem do zabiegu są także zmarszczki, fotostarzenie się skóry oraz rogowacenie naskórka.

Piling pirogronowy dostępny jest w stężeniach 40, 60 oraz 60 strong. Odpowiednie stężenie dobiera lekarz.

Piling z argininą / zwiększenie elastyczności, odmładzanie skóry

W tym typie pilingu stosowana jest substancja będąca aminokwasem otrzymywanym z brązowego cukru. Arginina działa pobudzająco na układ immunologiczny i układ krążenia. Zwiększa stopień eliminacji amoniaku oraz syntezę białek (w tym kolagenu), dzięki czemu skóra zyskuje większą elastyczność. Ma także działanie przeciwzapalne, nawilżające oraz normalizujące pracę skóry. Jest to zatem idealne zastosowanie dla tych, którzy oczekują odświeżenia i odmłodzenia skóry, poprawienia jej grubości i jędrności. Piling ten zaleca się także osobom borykającym się z przebarwieniami i rozszerzonymi porami.

Yellow Peel / odmładzanie skóry, usuwanie przebarwień

Ten rodzaj pilingu ma zastosowanie w usuwaniu efektów starzenia się skóry, przebarwień, wiotkości skóry, drobnych zmarszczek czy zmian posłonecznych. Złuszczanie naskórka może następować na różnych poziomach w zależności od sposobu aplikacji pilingu. Sam zabieg jest prosty i bezbolesny, a jego efekty są porównywalne z bardziej agresywnymi pilingami chemicznymi.


Poniżej znaleźć można istotne informacje m.in. o przygotowaniu, przebiegu, przeciwwskazaniach odnoszące się do każdego rodzaju pilingu.


Przed zabiegiem
Każdy rodzaj pilingu lekarskiego wymaga wcześniejszego przygotowania. Obejmuje ono:

 • na tydzień przed pilingiem nie należy stosować depilacji, elektrolizy, woskowania, ścierających gąbek, dermabrazji, retinoidów i preparatów drażniących skórę, opalać skóry, stosować środków samoopalających
 • wywiad medyczny (uwzględnia przebyte i istniejące choroby, alergie, wcześniejsze zabiegi medycyny estetycznej, przyjmowane leki i inne)
 • badanie dermatologiczne
 • 2 tygodnie przed pilingiem wskazane jest przygotowanie skóry do zabiegu poprzez stosowanie jednego z kremów zawierających AHA w stężeniu 8-10% – obniżają pH skóry z 5,5 do 4,5 powodując, że właściwy zabieg jest bardziej efektywny i ujawnia się ewentualna nadwrażliwość na kwas glikolowy. Należy stosować również kremy zawierające hydroquinon lub inne związki wybielające – w przypadku leczenia przebarwień, właściwy preparat pomoże dobrać lekarz kwalifikujący do zabiegu
 • mężczyźni nie powinni się golić w dniu zabiegu
Przebieg zabiegu
Zabieg poprzedzony jest dokładnym oczyszczeniem skóry z makijażu i odtłuszczeniem powierzchni skóry za pomocą specjalnego płynu lub płatków pre-peel. Miejsca delikatne, tj. okolice oczu i ust zabezpieczamy smarując je wazeliną, aby zmniejszyć odczucie pieczenia i palenia skóry.

Kiedy pacjent jest gotowy lekarz rozpoczyna nakładanie pilingu.

Po zabiegu
Dla bezpieczeństwa pacjenta oraz otrzymania jak najlepszych wyników terapii po zabiegu nie należy opalać się się przez 4 tygodnie. Wskazane jest stosowanie kremów z filtrem przeciwsłonecznym o faktorze SPF co najmniej 3 oraz intensywne nawilżanie skóry.

Nie stosować kremów z AHA przez 14 dni oraz nie zdrapywać łuszczącego się naskórka.

Makijaż można nałożyć kilka godzin po zabiegu (najlepiej po 24 godzinach).

Działania niepożądane
Pilingi chemiczne są zabiegami bezpiecznymi, nie mającymi istotnych powikłań. Objawy takie jak pieczenie, rumień, złuszczanie skóry, a nawet obrzęk są przemijające i krótkotrwałe – zwykle nie wymagają dodatkowego postępowania medycznego.

Informacje dodatkowe
Przeciwwskazaniami do przeprowadzenia zabiegu są:

 • ekspozycja skóry na słońce (bardzo słoneczne lato),
 • alergie skórne,
 • aktywna opryszczka,
 • skłonność do powstawania bliznowców,
 • stan po zabiegu chirurgicznym w obrębie twarzy (do 2 miesięcy),
 • ciąża,
 • karmienie piersią,
 • liczne znamiona melanocytowe,
 • liczne teleangiektazje,
 • stan po krioterapii (do 6 miesięcy),
 • choroby autoimmunologiczne,
 • skóra podrażniona, uszkodzona,
 • ciężkie postacie trądziku-wymagają wcześniejszej terapii farmakologicznej,
 • doustna terapia pochodnymi wit. A (Roaccutane)-wymagana co najmniej półroczna przerwa.

© Wszelkie prawa zastrzeżone, 2010-2018.
Projekt i wykonanie: delawski.com

Ta strona korzysta z plików cookies w celach statystycznych.

× Rozumiem, ukryj komunikat