Maski profesjonalne

Maska tretinoinowa / leczenie trądziku

Maska tretinoiowa jest wyjątkowym produktem w swojej klasie. Działanie przeciwtrądzikowe i przeciwstarzeniowe tretinoiny zostało dokładnie udokumentowane przez ostatnie 50 lat.

Uzyskujemy szybkie efekty poprawy jakości skóry, bez efektów ubocznych stosowania tretinoiny.

Przeczytaj więcej na temat tego zabiegu


Przed zabiegiem

Zabieg nie wymaga szczególnych przygotowań. Należy poinformować lekarza o przebytych chorobach, uczuleniach, obecnym stanie zdrowia i zażywanych lekach.

Nie ma potrzeby wykonywania testów alergicznych, chyba, że lekarz stwierdzi inaczej.

Przebieg zabiegu

Zwykle zabieg wykonywany jest w technikach łączonych dla zwielokrotnienia oczekiwanego efektu. Kurację planujemy zwykle na 3-7 sesji co 7-14 dni oraz 1 zabieg co 1-2 miesiące dla podtrzymania efektu. Zabieg rozpoczyna się od dokładnego oczyszczenia i odkażania skóry pacjenta. Następnie maska zostaje nałożona na twarz. Po kilkunastu minutach maska zasycha i zostaje usunięta z twarzy pacjenta.

Działania niepożądane

Po zabiegu może wystąpić rumień utrzymujący się do kilku dni.

Może także dojść do uaktywnienia się opryszczki.

Istnieje możliwość wystąpienia przejściowych przebarwień, głównie u osób nie stosujących filtrów przeciwsłonecznych lub u osób zdrapujących złuszczający się naskórek. Przedłużone stosowanie tretinoiny wiąże się z wystąpieniem zaczerwienienia skóry, uczuciem pieczenia, swędzenia i wystąpienia obrzęku. Z tych właśnie powodów tretinoina jest stosowana w medycynie w formie kremów i lotionów o niskiej koncentracji (kremy 0,025-0,05%, lotiony do 1%).

Po zabiegu

Efekty zabiegu są widoczne bezpośrednio po jego zakończeniu. Już wtedy skóra staje się gładsza i jaśniejsza. Dla uzyskania jak najlepszego efektu zabieg należy powtarzać 3-5 razy co 7 dni, a następnie co miesiąc.

Nie należy opalać się przez 4 tygodnie po zabiegu oraz zdrapywać złuszczającego się naskórka. Do mycia skóry używać wyłącznie neutralnym mydłem oraz intensywnie ją nawilżać. Wskazane jest także stosowanie kremów o faktorze minimum 30, jednak nie w czasie pierwszych dni po zabiegu. Makijaż można nałożyć kilka godzin po zabiegu.

Informacje dodatkowe

Przeciwwskazaniami do przeprowadzenia zabiegu są:

 • alergie skórne,
 • opryszczka (aktywna),
 • skłonność do powstawania bliznowców,
 • stan po zabiegu chirurgicznym w obrębie twarzy (do 2 miesięcy),
 • ciąża,
 • karmienie piersią,
 • stan po krioterapii (do 6 miesięcy),
 • choroby autoimmunologiczne (kolagenozy, pęcherzyce),
 • skóra podrażniona, uszkodzona (nadżerki, przeczosy, otarcia),
 • doustna terapia pochodnymi wit. A (Roaccutane, Izotec, Curracne – 6 m-cy po zakończeniu leczenia).

Maska glikolowa / odmładzanie skóry

Maseczka zawiera kwas glikolowy o stężeniu 25% połączony z ekstraktem z rumianku, olejami z prymuli, orchidei i hydrolizatem kolastyny.

Może być używana jako wstępny piling powierzchniowy przy programie odmładzania skóry. Poprzez działanie ściągające powoduje redukcję zrogowaciałej warstwy naskórka, zmniejsza nadmiar łoju skórnego, usuwa pozostałości keratyny i tłustość skóry poddawanej zabiegowi.

Stosowanie maski jest wskazane przy skórze wrażliwej, mieszanej lub tłustej z trądzikiem. Zabieg jest skuteczny w walce z przebarwieniami i rozszerzonymi porami. Działa także antystarzeniowo.

Przeczytaj więcej na temat tego zabiegu


Przed zabiegiem

Zaleca się stosowanie produktów zawierających kwas glikolowy na 10-15 dni przed zabiegiem. W ten sposób uzyskuje się przedwstępne delikatne złuszczanie, które powinno wyrównać pH skóry do normalnych fizjologicznych wartości i dać możliwość pierwszej oceny tolerancji skóry na kwas glikolowy.

Na 2-3 dni przed peelingiem nie należy stosować depilacji lub innych ścierających czy podrażniających skórę zabiegów. Zaleca się szczególną ostrożność w przypadku opryszczki.

Przebieg zabiegu

Lekarz nakłada cienką warstwę maski rozpoczynając od miejsc twarzy najbardziej odpornych (nos, czoło) – tu można można nałożyć nieco grubszą warstwę. Pozostawia na 4-7 minut do całkowitego wyschnięcia, a następnie usuwa dużą ilością wody. W ostatnim etapie zabiegu należy dokładnie osuszyć skórę.

Cosmelan/Dermamelan / depigmentacja, rozjaśnianie skóry

Jest to obecnie najskuteczniejsza na rynku kuracja depigmentująca. Preparat zawiera substancje, które rozjaśniają skórę, a efekty ich działania są widoczne bezpośrednio po zabiegu.

Cosmelan i Dermamelan są stosowane u pacjentów z malazmą. Zabieg służy także regulowaniu wydzielania łoju, zwężaniu porów, pobudza produkcję kolagenu przez skórę.

Zabieg może być wykonywany o każdej porze roku i nadaje się do każdego rodzaju skóry. Zaletą preparatów jest to, że nie zawierają one substancji o działaniu keratolitycznym (nie usuwają martwych komórek naskórka). Należy pamiętać, że terapia jedynie wstrzymuje tendencję do pojawiania się przebarwień, nie usuwa jej trwale.

Przeczytaj więcej na temat tego zabiegu


Przed zabiegiem

Zabieg nie wymaga specjalnego przygotowania.

Przebieg zabiegu

Na początku zabiegu lekarz oczyszcza i odtłuszcza skórę, a następnie nakłada maseczkę. Po nałożeniu preparatu pacjent, z maseczką, udaje się do domu i po okresie mniej więcej 3-7 godzin (czas ten ustalany jest przez lekarza i zależy od fototypu skóry), usuwa ją pod bieżącą wodą.

Działania niepożądane

W okresie dwóch pierwszych dni po zastosowaniu Cosmelanu, może wystąpić silne zaczerwienienie. Ta reakcja jest jak najbardziej naturalna. Może również wystąpić pieczenie skóry lub uczucie napięcia. Aby zmniejszyć te dolegliwości należy stosować specjalny krem.

Po zabiegu

Przez kilka miesięcy po zabiegu konieczne jest stosowanie kremu Cosmelan wg wskazówek lekarza, co stanowi drugi etap kuracji. Efekty zabiegu można zauważyć już w trakcie pierwszego tygodnia. Leczenie przebiega z różną prędkością i jest uzależnione od typu skóry.

Nie należy przerywać kuracji, ponieważ w takim przypadku przebarwienia mogą pojawić się ponownie.

Podczas terapii nie zaleca się stosowania innych środków wybielających lub złuszczających, gdyż mogą one mieć negatywny wpływ na efekty zabiegu.

W trakcje stosowania kosmetyków Cosmelan zalecane są wizyty kontrolne u lekarza.

Informacje dodatkowe

Przeciwwskazaniami do przeprowadzenia zabiegu są:

 • ciąża,
 • karmienie piersią,
 • opryszczka,
 • aktywne zmiany na skórze,
 • alergia na substancje zawarte w preparatach,
 • tendencja do powstawania bliznowców,
 • infekcja wirusowa, bakteryjna lub grzybicza w miejscu planowanego zabiegu.

© Wszelkie prawa zastrzeżone, 2010-2018.
Projekt i wykonanie: delawski.com

Ta strona korzysta z plików cookies w celach statystycznych.

× Rozumiem, ukryj komunikat