Toksyna botulinowa – sposób na zmarszczki i nadpotliwość

W gabinecie medycyny estetycznej Medest w Katowicach w sposób bezpieczny i profesjonalny wykorzystuję toksynę botulinową do przeprowadzania zabiegów wygładzania zmarszczek, usuwania kurzych łapek oraz leczenia nadpotliwości. W poniższym artykule opisuję czym jest toksyna botulinowa, jak działa oraz dlaczego warto wybrać gabinet Medest spośród wielu innych opcji dostępnych na Śląsku i w Zagłębiu.

Czym jest toksyna botulinowa?

Toksyna botulinowa jest bardzo silnie działającą naturalną toksyną powodującą zahamowanie uwalniania acetylocholiny – neuroprzekaźnika odpowiedzialnego za przekaźnictwo impulsów między nerwami a mięśniami. O ile, jak już wspomniałam wcześniej, spożycie toksyny botulinowej jest groźne w skutkach, o tyle wstrzykiwanie jej w odpowiednich, małych dawkach do mięśni jest całkowicie bezpieczne i ma znakomite działanie przeciwzmarszczkowe, co wykorzystuje współczesna medycyna estetyczna.

Jak działa toksyna botulinowa?

Aby obrazowo opisać sposób działania toksyny botulinowej, warto na wstępie wytłumaczyć czym są zmarszczki.

Zmarszczki powstają na skutek skurczu mięśni. Mięśnie kurczą się za to w odpowiedzi na otrzymany impuls nerwowy.

Toksyna botulinowa działa poprzez blokowanie połączeń między zakończeniami nerwów a unerwianymi przez nie mięśniami, czyli blokuje tzw. synapsy nerwowo-mięśniowe. To powoduje, że mięśnie rozluźniają się i zmarszczki rozprostowują się. Taki efekt utrzymuje się zwykle przez około pół roku. od aplikacji preparatu.

Dzięki takiemu działaniu toksyna botulinowa znalazła swoje zastosowanie w medycynie estetycznej jako środek przeciwzmarszczkowy.

Zabiegi z użyciem toksyny botulinowej w gabinecie Medest

Jako lekarz medycyny estetycznej od wielu lat pomagam zarówno młodym jak i tym dojrzalszym pacjentkom w walce o piękną i gładką skórę. Bardzo często zalecam zastosowanie toksyny botulinowej jako dobrego i bezpiecznego sposobu na pozbycie się zmarszczek czy kurzych łapek.

Gabinet Medest Katowice

Młodsze panie zgłaszają się do mnie głównie ze względu na występowanie zmarszczek mimicznych. Kiedy na czole pojawiają się pierwsze zmarszczki podłużne lub poprzeczne, jest to sygnał do zastanowienia się nad zabiegiem z wykorzystaniem toksyny botulinowej.

Z czasem skóra starzeje się w sposób naturalny. Dzięki iniekcjom z toksyny proces ten można zahamować. Dojrzalsze pacjentki najczęściej zwracają się do mnie z prośbą o pomoc w wygładzaniu zmarszczek oraz usuwaniu kurzych łapek w okolicach oczu.

Warto zaznaczyć, że aplikacja preparatu nie jest zabiegiem bolesnym i nie zajmuje zwykle więcej niż 20 do 30 minut. Każda decyzja o wykorzystaniu toksyny botulinowej poprzedzona jest wywiadem lekarskim, podczas którego zbieram tylko niezbędne informacje o pacjentce i stanie jej zdrowia. W trakcie rozmowy udzielam również wszelkich informacji na temat zabiegu oraz jego przebiegu.

Ile kosztuje zabieg z użyciem toksyny botulinowej?

Cena zabiegu z wykorzystaniem toksyny botulinowej zależy od wielu czynników, trzeba jednak liczyć się z wydatkiem co najmniej 600 zł za wygładzanie zmarszczek czoła lub zmarszczek wokół oczu.

Toksyna botulinowa a problemy z nadmierną potliwością

Innym zastosowaniem toksyny botulinowej jest leczenie nadpotliwości. Ze względu na fakt, że substancja ta hamuje produkcję potu w gruczołach potowych, wykorzystuje się ją do leczenia nadmiernej potliwości dłoni, stóp, pach oraz czoła. Jeśli mieszkasz na Śląsku lub w Zagłębiu i borykasz się z problemem nadpotliwości, zachęcam do kontaktu.

Dlaczego warto mi zaufać?

Decyzja o wyborze najlepszego miejsca do wykonania zabiegu z użyciem toksyny botulinowej nie należy do najłatwiejszych. Zdaję sobie sprawę, że Katowice, ZabrzeChorzówRuda ŚląskaTarnowskie GóryRybnikTychy czy Sosnowiec oferują ogromny wybór gabientów i klinik medycyny estetycznej. Kiedy natomiast spojrzymy na cały Śląsk i Zagłębie, wybór staje się jeszcze trudniejszy.

Toksyna botulinowa - Medest Katowice

Wśród dostępnych opcji znajduje się butikowy gabinet medycyny estetycznej Medest, w którym przyjmuję pacjentów już od 2010 roku. Lekarzem medycyny estetycznej zostałam w 2005 roku. Przez wszystkie te lata zdobyłam kilkadziesiąt certyfikatów i dyplomów, dzięki którym moja wiedza jest wciąż aktualizowana i rozwijana. Uważam, że najlepsze świadectwo wystawiają mi jednak sami pacjenci. Dlatego odczuwam wielką satysfakcję, kiedy czytam każdą następną pozytywną opinie na temat wizyty w moim gabinecie.

Jeśli zależy ci na wykonaniu zabiegu z użyciem toksyny botulinowej w sposób bezpieczny, dyskretny i w naprawdę miłej i serdecznej atmosferze, zapraszam do mojego gabinetu Medest!

Gabinet Medest – dane kontaktowe

Gabinet medycyny estetycznej Medest
ul. Johna Baildona 24d/23
Katowice
Osiedle Dębowe Tarasy obok Silesia City Center
tel. 508 237 345

Dr Adrianna Laska – lekarz medycyny estetycznej, toksyna botulinowa, Katowice

Adrianna Laska
Lekarz medycyny estetycznej


Ogólne przeciwwskazania do zabiegów

  • ciąża,
  • karminie piersią,
  • opryszczka,
  • aktywne stany zapalne skóry,
  • zażywanie antybiotyków,
  • zażywanie leków immunosupresyjnych,
  • choroby nowotworowe.

© Wszelkie prawa zastrzeżone, 2010-2024.
Projekt i wykonanie: delawski.com

Ta strona korzysta z plików cookies w celach statystycznych.

× Rozumiem, ukryj komunikat