Leczenie trądziku

Trądzik jest jedną z najczęściej występujących chorób skóry. Bez względu na wiek osoby dotkniętej trądzikiem, jest on bardzo krępującą przypadłością. Poza lekarstwami nakładanymi na skórę oraz antybiotykami przyjmowanymi doustnie, pacjenci coraz częściej decydują się na podjęcie skutecznej terapii w gabinetach medycyny estetycznej. Dzięki zastosowaniu terapii laserowej oraz pilingom lekarskim skóra szybko i trwale odzyskuje zdrowy wygląd.

Wyróżnia się trzy główne rodzaje trądziku: trądzik młodzieńczy, trądzik różowaty oraz trądzik chlorowy.


Trądzik młodzieńczy

Trądzik młodzieńczy to choroba skóry, której początek występuje w wieku dojrzewania, kiedy pod wpływem zmian hormonalnych dochodzi do nadmiernego pobudzenia czynności gruczołów łojowych. Objawem trądziku są zaskórniki i grudki.

Trądzik różowaty

Trądzik różowaty to schorzenie skóry twarzy dotyczące osób w wieku dojrzałym, częściej kobiet, o podłożu łojotokowym i zaburzeń naczyniowo-ruchowych (częste czerwienienie się skóry pod wpływem bodźców fizycznych i psychicznych). Obraz kliniczny to zmiany rumieniowe, grudkowe i krostkowe, powikłaniem jest często zapalenie spojówek. U mężczyzn może przebiegać pod postacią guzowatości nosa. Ten rodzaj trądziku wymaga leczenia.

Trądzik chlorowy

Trądzik chlorowy to dermatologiczny zespół chorobowy związany z ekspozycją na dioksyny. Skóra twarzy i małżowin usznych jest nieregularnie wzniesiona, na niej stwierdza się występowanie licznych zaskórników, tworzących stwardniałe skupienia i zgrubienia. Gruczoły łojowe są poszerzone, ich ujścia są zaczopowane przez masy rogowo-łojowe. Istnieje tendencja do tworzenia torbieli łojowo-rogowych.

Objawy tego typu ujawniają się po kilku miesiącach ekspozycji na dioksyny.

Ta strona korzysta z plików cookies w celach statystycznych.

× Rozumiem, ukryj komunikat