Wskazania

Leczenie trądziku

  • Trądzik młodzieńczy
  • Trądzik różowaty
  • Trądzik chlorowy
Trądzik jest jedną z najczęściej występujących chorób skóry. Bez względu na wiek osoby dotkniętej trądzikiem, jest on bardzo krępującą przypadłością. Poza lekarstwami nakładanymi na skórę oraz antybiotykami przyjmowanymi doustnie, pacjenci coraz częściej decydują się na podjęcie skutecznej terapii w gabinetach medycyny estetycznej. Dzięki zastosowaniu terapii laserowej oraz pilingom lekarskim skóra szybko i trwale odzyskuje zdrowy wygląd. Wyróżnia się trzy główne rodzaje trądziku: trądzik młodzieńczy, trądzik różowaty oraz trądzik chlorowy.

Trądzik młodzieńczy

Trądzik młodzieńczy to choroba skóry, której początek występuje w wieku dojrzewania, kiedy pod wpływem zmian hormonalnych dochodzi do nadmiernego pobudzenia czynności gruczołów łojowych. Objawem trądziku są zaskórniki i grudki.

Trądzik różowaty

Trądzik różowaty to schorzenie skóry twarzy dotyczące osób w wieku dojrzałym, częściej kobiet, o podłożu łojotokowym i zaburzeń naczyniowo-ruchowych (częste czerwienienie się skóry pod wpływem bodźców fizycznych i psychicznych). Obraz kliniczny to zmiany rumieniowe, grudkowe i krostkowe, powikłaniem jest często zapalenie spojówek. U mężczyzn może przebiegać pod postacią guzowatości nosa. Ten rodzaj trądziku wymaga leczenia.

Trądzik chlorowy

Trądzik chlorowy to dermatologiczny zespół chorobowy związany z ekspozycją na dioksyny. Skóra twarzy i małżowin usznych jest nieregularnie wzniesiona, na niej stwierdza się występowanie licznych zaskórników, tworzących stwardniałe skupienia i zgrubienia. Gruczoły łojowe są poszerzone, ich ujścia są zaczopowane przez masy rogowo-łojowe. Istnieje tendencja do tworzenia torbieli łojowo-rogowych. Objawy tego typu ujawniają się po kilku miesiącach ekspozycji na dioksyny.

Wypadanie włosów

Choroba ta charakteryzuje się nadmiernym wypadaniem włosów, a jej przyczyną jest przede wszytskim skłonność genetyczna. Organizm pacjenta jest nadwrażliwy na jedna z pochodnych testosteronu, w wyniku czego proces wytwarzania nowych włosów jest spowolniony, aż do całkowitego zahamowania. Ten typ łysienia ujawiniać się może już w wieku nastoletnim, objawia się np. cofaniem lini włosów na kroniach i czole, następnie łysienie obejmuje dalsze obszary skóry głowy. Często towarzyszy mu nadmierne przetłuszczanie się włosów, spowodowane nadprodukcją łoju. Pomimo, że na chorobę tę cierpią przede wszystkim mężczyźni, dotyka ona również kobiet. Często jest to objaw zaburzeń hormonalnych. Możliwe są różne rodzaje leczenia, począwszy od przeszcepów włosów poprzez preparaty kosmetyczne do suplementów diety.

Zamykanie naczyń krwionośnych

Rozszerzone lub popękane naczynia krwionośne są problemem wielu kobiet i części mężczyzn. Na powstawanie tego anormalnego stanu naczyniowego ma wpływ wiele różnych czynników. W przypadku kobiet jest to najczęściej efekt uboczny działania estrogenów na mięśnie naczyń włosowatych. Czynnikami zewnętrznymi, które mogą przyczyniać się do powstawania rozszerzonych naczyń krwionośnych będą niestabilna temperatura powietrza i jej duże wahania, wiatr, zbyt częste korzystanie z solarium i naturalnych promieni słonecznych czy duża wilgotność. Pojawianie się naczyń krwionośnych jest związane z występowaniem różnych chorób jak cukrzyca czy choroby układu krążenia. Pozbycie się utrwalonych zmian naczyniowych jest praktycznie niemożliwe metodami domowymi. W związku z tym gabinet medest oferuje zamykanie naczyń krwionośnych.

Nadpotliwość

Jest to zaburzenie dotyczące zwiększonego wydzielania potu w okolicy czoła, pach, dłoni i stóp. W wymienione okolice podaje się toksynę botulinową. Przed zabiegiem leczenia nadpotliwości wskazane jest wykonanie próby Minora.

Usuwanie zmarszczek

Z upływem czasu skóra traci swój pełny, jędrny i młody wygląd. Jest to wynikiem naturalnego procesu starzenia się. Skóra staje się cieńsza i może wiotczeć, co prowadzi do pojawienia się zmarszczek i bruzd. Tkanka tłuszczowa, która zapewnia pełny kształt twarzy, również zanika, sprawiając, że twarz staje się wąska i wychudzona, co pogłębia wrażenie starzenia się skóry. Pierwsze zmarszczki pojawiają się zwykle między 25. a 30. rokiem życia, najczęściej między nosem a ustami, na czole i wokół oczu. Są to tzw zmarszczki mimiczne, które powstają w wyniku często powtarzanych grymasów. Drugą przyczyną powstawania zmarszczek jest osłabienie włókien kolagenu i elastyny, które odpowiadają za napięcie skóry, spadek poziomu hormonów i skłonności genetyczne. Taki typ zmarszczek nazywamy zmarszczkami wieku. Narażanie skóry na działanie promieni UV i UVB powoduje pojawienie się zmarszczek związanych z działaniem tych promieni. Nagła utrata wagi, palenie papierosów, niewłaściwa dieta, stres to kolejne przyczyny pojawiania się zagięć i bruzd. Wyróżniamy również zmarszczki grawitacyjne.

Usuwanie przebarwień

Plamy barwnikowe i przebarwienia są problemem rozległym, a ich pochodzenie jest zróżnicowane. Występują najczęściej na twarzy, przedramionach, szyi, dekolcie. Przebarwienia są wynikiem częstego i nadmiernego wystawiania na promienie słoneczne, mogą też występować na podłożu hormonalnym. Warto również wspomnieć o przebarwieniach powstających w miejscach stanów zapalnych na skórze. To dotyczy szczególnie cery trądzikowej. Dlatego nie powinno się jej opalać. W miejscu, gdzie jest uszkodzona, często posmarowana antybakteryjnym specyfikiem, staje się wrażliwsza na słońce. Przyczyną tych niedoskonałości jest nadmierna produkcja pigmentu skórnego zwanego melaniną i/lub jej nieregularne rozmieszczenie na powierzchni skóry. Melanina, której zadaniem w warunkach fizjologicznych jest ochrona skóry przed promieniowaniem ultrafioletowym i nadanie jej barwy, produkowana jest w warstwie podstawnej naskórka przez specjalne komórki zwane melanocytami.

Usuwanie owłosienia

Usuwanie owłosienia to zabieg pozwalający na usuniecie zbędnych włosów z dowolnej partii ciała. Można go wykonać w domu, jednak domowe metody nie są w stanie zapewnić długotrwałego efektu. Dlatego też gabinet MEDEST oferuje laserowe osuwanie owłosienia, które daje satysfakcjonujące, długo utrzymujące się efekty . Usuwanie owłosienia jest jednym z najbardziej popularnych zabiegów kosmetycznych. Zabieg ten nie tylko zapewnia estetyczny wygląd, ale także likwiduje skutki zaburzeń skóry takich jak nadmierne owłosienie. Przyczyną nadmiernego porostu włosów mogą być:
  • czynniki wrodzone
  • schorzenia endokrynologiczne
  • niepożądane działanie niektórych leków
Zabiegi laserowe stanowią idealne rozwiązanie także w przypadkach kiedy domowe metody usuwania owłosienia powodują alergie czy podrażnienia skóry.

Usuwanie blizn

Blizna powstająca w procesie gojenia to tkanka łączna, która zastępuje tkankę uszkodzoną przez uraz lub chorobę. Tworzenie blizny jest częścią normalnego procesu gojenia się rany, w którym uszkodzona skóra właściwa zostaje zastąpiona nową, dobrze unaczynioną, tkanką, z licznymi włóknami kolagenu. Blizna powstaje w miejscu zranienia lub innego uszkodzenia skóry. Typ blizny zależy od różnych czynników. Większość blizn nie wymaga specjalistycznego leczenia i goi się bez żadnej interwencji. Istnieją jednak blizny nieprawidłowe, twarde, czerwone, zgrubiałe, znacznie wykraczające poza obszar pierwotnego kształtu i rozmiaru rany. Stanowią one problem nie tylko estetyczny, ale przede wszystkim zdrowotny, mogą bowiem powodować przykurcze, wywoływać ból i swędzenie.

Cienie pod oczami

Cienie pod oczami to defekt spowodowany płytko położonymi naczyniami krwionośnymi.

Rewitalizacja skóry


Ta strona korzysta z plików cookies w celach statystycznych.

× Rozumiem, ukryj komunikat